Aktualności

Zimowe zajęcia sensoryczne

Bitwa na śnieżki i lepienie bałwana bez śniegu? Dla maluszków to nie problem! Podczas zajęć sensorycznych przedszkolaki wykonały kulki z kolorowych gazet, którymi następnie napełniły worki. Tak powstał przestrzenny bałwan, który do końca zimy będzie towarzyszył dzieciom w sali.

Przeczytaj więcej

Bal Karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to radosny i wyczekiwany dzień. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci z grupy najmłodszej były przebrane za postacie z bajek, a w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, smoki, księżniczki… Wystrój sali wprowadzał w radosny nastrój i zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce. Nasi […]

Przeczytaj więcej

Dokarmiamy ptaki zimą

W ubiegłym tygodniu przedszkolaki dowiedziały się, że zima jest bardzo trudnym czasem dla ptaków. Podczas zajęć dzieci obejrzały krótki film edukacyjny, który informował o tym, jakimi przysmakami można dokarmiać ptaki. Podczas spaceru przedszkolaki wystawiły karmnik na parapecie swojej sali oraz napełniły go ziarnami. Teraz mogą obserwować przylatujące ptaszki przez okno.

Przeczytaj więcej

Zajęcia Science w klasie 1

Uczniowie klasy 1s właśnie rozpoczęli zimową przerwę od zajęć, pierwszy semestr nauki dobiega końca… Czas na wspomnienia! Na przykład zajęć przyrodniczych w ramach programu Cambridge Primary Science, których bohaterem była gleba. Uczniowie, korzystając ze swoich podręczników, najpierw ćwiczyli umiejętność czytania w języku angielskim, jednocześnie zdobywając informacje na temat funkcji gleby (Czy wiecie, że bez niej […]

Przeczytaj więcej

Kim chcemy być w przyszłości?

W czasie zajęć Global Perspectives uczniowie rozmawiali o tym, jaki zawód chcieliby wykonywać w przyszłości. Odgrywali też krótkie scenki pokazujące wybrany zawód, a zadaniem ich kolegów i koleżanek było odgadnięcie, z jaką profesją mają do czynienia.

Przeczytaj więcej

Zima w świetlicy

Hu hu ha, hu hu ha! Zima zapukała w okna świetlicy szkolnej. Pragnąc zachować na dłużej widok śniegu, uczniowie klasy pierwszej tworzyli prace plastyczne o zimowej scenerii. Wykorzystali do tego między innymi klej oraz białe drobinki- cukier! Oprócz tego, wspominając Noc Mikołajkową, dzieci wykonały podobizny Mikołai. Na dziełach można także ujrzeć jego żonę oraz prezenty, […]

Przeczytaj więcej

Warsztaty w zerówce

W ubiegłym tygodniu zerówkowicze uczestniczyli w warsztatach, podczas których mieli okazję zrobić własne świeczki. Roziwjali w ten sposób kreatywność, pracując z różnorodnymi kolorami, kształtami, teksturami i zapachami. Warsztaty zapewniły dzieciom mnóstwo dobrej zabawy!

Przeczytaj więcej

Pierwsza wycieczka maluchów

Najmłodsze przedszkolaki pojechały na swoja pierwszą wycieczkę. Odwiedziły Formy Kolory w Krakowie, gdzie z zaangażowaniem dekorowały filcowe ozdoby świąteczne według własnego pomysłu. Świetnie się bawiliśmy!

Przeczytaj więcej

Poznajemy kształty, wzory i symetrię

W ubiegłym tygodniu na zajęciach Cambridge Maths mówiliśmy o kształtach, wzorach i symetrii. Uczniowie poznali podstawowe kształty, nauczyli się rozpoznawać prostą symetrię liniową na wiele sposobów oraz zapoznali się z pojęciem wzoru jako czegoś powtarzalnego. Mieli okazję zdobywać wiedzę przez doświadczenie – zachęcamy do obejrzenia relacji z tych zajęć.  

Przeczytaj więcej

Kolorowy tor przeszkód

Wesołe Wiewiórki zmierzyły się z kolorowym torem przeszkód. Ćwiczyły równowagę, czworakowanie i czołganie się, a także utrwalały nazwy kolorów w języku polskim i angielskim. Na zakończenie dzieci spacerowały bosymi stopami po sensorycznej ścieżce.  

Przeczytaj więcej