Często zadawane pytania

Cały proces rejestracji odbywa się online. Pierwszym krokiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego na naszej stronie internetowej. Po otrzymaniu formularza skontaktujemy się z Państwem z informacją na temat naszej placówki. Jeżeli zdecydują się Państwo zapisać swoje dziecko do naszego przedszkola, poprosimy o wypełnienie dwóch formularzy, które umożliwią nam przygotowanie dokumentów edukacyjnych. Po podpisaniu dokumentów oraz uiszczeniu opłaty wpisowej Państwa dziecko oficjalnie staje się częścią naszej społeczności.

Aktualne informacje dotyczące czesnego znajdują się tutaj.

Rodzice mogą się ubiegać o 10% zniżkę na młodsze dziecko w przypadku zapisania do Cracow International School więcej niż jednego dziecka.
Na trzecie dziecko przysługuje 15% zniżki.

Dodatkowo płatne są:
- Wycieczki całodniowe oraz wyjazdy z nocowaniem

- Posiłki

- Zajęcia dodatkowe

- Podręczniki

Opłatę wpisową należy uiścić w dniu podpisania umowy o kształcenie.
Czesne płatne jest w 10 miesięcznych ratach, do 10 dnia każdego miesiąca.

Początek jak i zakończenie roku szkolnego odbywa się zgodnie z kalendarzem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przedszkole czynne jest w godzinach 7.30-17.20.

W przedszkolu dzieci uczą się treści z polskiej podstawy programowej oraz podstawy Cambridge Primary.

W każdej grupie jest dwóch nauczycieli: jeden nauczyciel anglojęzyczny i jeden polskojęzyczny.

Każda grupa ma dwóch wychowawców - jeden mówi do dzieci tylko po polsku, drugi tylko po angielsku.

Grupy składają się z maksymalnie 25 dzieci.

Do przedszkola przyjmujemy dzieci z różnych stron świata. Nasza kadra pedagogiczna przygotowana jest na sytuacje, kiedy dziecko nie mówi w języku polskim czy angielskim. Wspieramy dzieci w procesie adaptacji do nowej sytuacji i nauki języka. Na tym etapie edukacyjnym dzięki immersji językowej jaką stosujemy dzieci bardzo szybko uczą się języka.

Przykładowy dzień przedszkolaka znajduje się tutaj.

Dzieci wychodzą codziennie na zewnątrz niezależnie od pogody. Dlatego ważne jest aby miały ubranie dostosowane do warunków atmosferycznych w danym dniu. Czas na zewnątrz spędzany jest na spacerach lub placu zabaw.

Co roku dostosowujemy ofertę zajęć dodatkowych tak, aby każde dziecko znalazło coś dla siebie. Przykładowe zajęcia dodatkowe w ofercie przedszkola to:

- gimnastyka ogólnorozwojowa z elementami akrobatyki

- zumba

- ceramika

- robotyka

Dzieci w naszym przedszkolu nie noszą mundurków. Oficjalny strój szkolny obowiązuje od pierwszej klasy szkoły podstawowej.
Rodzice mogą zakupić dla dziecka ubrania z logo naszej szkoły - szczegółowych informacji udzieli sekretariat placówki.

Przedszkolaki obowiązkowo korzystają z posiłków przygotowanych przez catering. Przynoszenie własnych posiłków i przekąsek jest niedozwolone ze względu na alergie pokarmowe dzieci.
Rodzice mogą zamówić posiłki dla swojego dziecka za pośrednictwem internetowego systemu zamówień. Dostępne są zarówno opcje mięsne, jak i wegetariańskie.

Przedszkolaki mają godzinę zajęć sportowych w tygodniu.

W zależności od wieku dzieci i utworzonych grup. W przypadku grupy w której dzieci są 2,5 - 3 letnie mają nap time lub krótki odpoczynek po obiedzie.
Starsze dzieci nie mają nap time.