Perspektywy

W Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Cracow International School masz realną możliwość wyboru rodzaju egzaminu maturalnego, do którego zamierzasz przystąpić. W zależności od Twoich zainteresowań, możliwości czy planów na przyszłość otwierają się przed Tobą różne perspektywy. 

Jeśli zdecydujesz zdawać maturę polską i zdasz ją na dobrym poziomie, będziesz mieć dostęp do procesów rekrutacji na uczelnie wyższe w Polsce. Z maturą polską możesz też rekrutować się na wiele uczelni zagranicznych – musisz jednak zdać ją na bardzo wysokim poziomie i często spełnić dodatkowe wymagania rekrutacyjne (egzaminy wstępne, egzaminy i certyfikaty językowe). 

Z kolei egzaminy Cambridge As&A Level dają Ci możliwość rekrutacji na uczelnie na całym świecie. Jeśli planujesz studiować zagranicą, egzaminy As&A Level mogą okazać się dla Ciebie dobrym wyborem. Egzaminy Cambridge są wymagające, ale są cenione i rozpoznawane na światowych uczelniach. Polskie uczelnie również respektują egzaminy As&A Level – na odrębnych zasadach.  

W ciągu roku szkolnego prowadzimy doradztwo zawodowe oraz spotkania dla uczniów i rodziców z przedstawicielami uczelni z całego świata.