Szkoła podstawowa z programem
Cambridge

Poznajmy się

O szkole

Dwujęzyczna szkoła podstawowa Cracow International School zapewnia edukację od klasy I szkoły podstawowej. W każdym roku nasza międzynarodowa szkoła podstawowa realizuje specjalnie opracowane programy edukacyjne łączące wymagania wynikające z podstawy programowej MEN oraz założenia Programu Cambridge. Uczniowie uczą się w systemie dwujęzycznym w międzynarodowym środowisku. Kameralne grupy (maksymalnie 18 osobowe) sprzyjają indywidualizacji pracy z uczniem uwzględniającej jego potrzeby i zainteresowania oraz stosowaniu metod aktywnych. Podczas zajęć edukacyjnych uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności dzięki stosowanym metodom problemowym oraz projektowym, różnorodnym wariantom pracy w grupach, udziale w licznych dyskusjach, debatach, grach edukacyjnych. Nauczyciele wykorzystują w swojej codziennej pracy z uczniami nowoczesne narzędzia IT, naukę przez doświadczanie, elementy oceniania kształtującego oraz inne narzędzia cenione i wykorzystywane w systemach edukacyjnych na całym świecie. Uczniowie mają do swojej dyspozycji również przestronny ogród z bezpiecznym placem zabaw, gdzie nie tylko spędzają czas wolny, ale także uczestniczą w zajęciach edukacyjnych na świeżym powietrzu.

Program Cambridge

Cracow International School realizuje program Cambridge Primary, przeznaczony dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Cambridge Primary oferuje międzynarodowe nauczanie, rozwijające zarówno umiejętności uczniów, jak i ich wiedzę w obszarach języka angielskiego, matematyki i nauk ścisłych. Przedmioty te prowadzone są w całości w języku angielskim. Cambridge Primary jest w pełni przystosowany do wdrażania w szkołach anglojęzycznych i dwujęzycznych, a także kompatybilny z podstawą programową w danym kraju. Czytaj więcej

Program MEN

W międzynarodowej szkole podstawowej Cracow International School uczniowie w pełni realizują polską podstawę programową określoną przez MEN, której treści zintegrowane są z Programem Cambridge. W czasie pierwszych lat szkoły podstawowej (I-III) uczniowie nabywają wiedzę i umiejętności podczas zintegrowanych zajęć edukacyjnych łączących treści z różnych dziedzin, a w kolejnych latach (od klasy IV) rozpoczynają nauczanie przedmiotowe. Po ukończeniu każdej klasy w dwujęzycznej szkole podstawowej Cracow International School uczniowie otrzymują polskie świadectwa zgodne z wytycznymi MEN dotyczącymi dokumentacji przebiegu nauczania.

Język angielski

Wszystkie zajęcia edukacyjne w międzynarodowej szkole podstawowej Cracow International School odbywają się w języku angielskim z wyjątkiem edukacji polonistycznej (klasy I-III) / języka polskiego (klasy IV-VIII) oraz treści związanych z historią i geografią Polski (w związku z wymaganiami MEN dotyczącymi oddziałów międzynarodowych i dwujęzycznych). W praktyce oznacza to, iż uczniowie na przykład rozwiązują zadania matematyczne w języku angielskim, tworzą w tym języku opis doświadczenia przyrodniczego czy omawiają po angielsku elementy swojego projektu na zajęciach technicznych. Czytaj więcej

Plan lekcji

W klasach I-III uczniowie Cracow International School realizują Program Cambridge oraz polską podstawę programową w sposób zintegrowany. Zajęcia – z wyjątkiem języka polskiego oraz treści związanych z historią i geografią Polski – odbywają się w języku angielskim. Treści nauczania na tym etapie edukacyjnym są w pełni możliwe do przyswojenia przez dzieci w języku angielskim ze względu na brak zaawansowanej terminologii oraz bazowanie na dotychczasowym doświadczeniu uczniów. W praktyce oznacza to, iż na przykład podczas zajęć plastycznych uczniowie omawiają zagadnienia związane z opisem barw w języku angielskim, dzięki czemu w naturalny sposób uczą się dwóch rzeczy na raz – poznają barwy podstawowe i pochodne, równocześnie ćwicząc wypowiadanie się w języku angielskim.
Czytaj więcej

Zajęcia dodatkowe

Cracow International School stawia na międzynarodową edukację na najwyższym poziomie. Zależy nam również na tym, aby nasi uczniowie mogli rozwijać swoje pasje i talenty, a także odkrywać nowe interesujące ich dziedziny. Dlatego oprócz programu Cambridge Primary, dwujęzyczna szkoła podstawowa oferuje szeroką gamę zajęć dodatkowych. Codziennie do wyboru będą dwa rodzaje nieobowiązkowych, dodatkowo płatnych zajęć pozalekcyjnych. Wśród naszych propozycji, w zależności od ilości chętnych uczestników, znajdą się m.in.
  •  robotyka
  •  ceramika
  •  szachy
  • kółko matematyczne
  •  kółko dziennikarskie
  •  zajęcia kulinarne
  •  zajęcia teatralne
  • taniec
  • zajęcia sportowe

Rekrutacja

Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Cracow International School prowadzi rekrutację do Stage 1, Stage 2, Stage 3 i stage 4 programu Cambridge Primary, odpowiadającym klasom 1-4 szkoły podstawowej. W przypadku większej ilości chętnych, możliwe jest także utworzenie wyższych klas.
Czytaj więcej

Opłaty

Sprawdź aktualne opłaty w Niepublicznej Dwujęzycznej Szkole Podstawowej Cracow International School Czytaj więcej

Kontakt

PL tel. 789 033 010
ENG tel. 789 033 383

Lokalizacja

Formularz kontaktowy

Dane osobowe zawarte w powyższym formularzu kontaktowym przetwarzane będą przez CIS Education Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Sokołowskiego 19 w Krakowie, która świadczy usługi wychowania przedszkolnego w Niepublicznym Przedszkolu Cracow International School w Krakowie, edukacji w Niepublicznej Szkole Podstawowej z Oddziałami Dwujęzycznymi Cracow International School w Krakowie i Niepublicznym Dwujęzycznym Liceum Ogólnokształcącym Cracow International School w Krakowie w celu udzielenia odpowiedzi lub załatwienia Twojej sprawy.

Jeżeli udzielenie odpowiedzi będzie wiązało się z przesłaniem informacji marketingowych, przez wypełnienie poszczególnych pól formularza kontaktowego wyraźnie potwierdzasz zgodę na przekazanie Ci informacji o wybranych usługach na podany przez Ciebie adres e-mail oraz numer telefonu.

Możesz cofnąć zgodę w każdym momencie bez podania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Przysługują Ci prawa związane z przetwarzanymi danymi osobowymi, z których najważniejsze to: prawo dostępu do danych, do sprostowania, do zapomnienia i do ich przenoszenia. Pełną informację w zakresie przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz tutaj: Polityka prywatności.