Czwartoklasi┼Ťci w Muzeum Elektroniki ­čĺ╗­čśŹ

W poniedzia┼éek nasi czwartoklasi┼Ťci udali si─Ö do Muzeum Elektroniki, gdzie wzi─Öli udzia┼é w interaktywnym pokazie, po┼é─ůczonym z prezentacj─ů sprz─Ötu elektronicznego z minionej epoki. Uczniowie dowiedzieli si─Ö jak wynalezienie tranzystora przyczyni┼éo si─Ö do szybkiego post─Öpu i miniaturyzacji elektroniki. Czwartoklasi┼Ťci bardzo aktywnie brali udzia┼é w warsztatach. Pr├│bowali zadzwoni─ç ze starego telefonu na stra┼╝ po┼╝arn─ů, przeprowadzali do┼Ťwiadczenia z elektrostatyki przy pomocy generatora Van De Graaffa: widzieli ÔÇ×lataj─ůce duchyÔÇŁ, ÔÇ×piorunyÔÇŁ, a tak┼╝e ÔÇ×┼╝yw─ů o┼Ťmiornic─ÖÔÇŁ a┼╝ niekt├│rym w┼éos stan─ů┼é d─Öba ­čśë Na koniec dzieci stworzy┼éy swoje w┼éasne latarki oraz mog┼éy pogra─ç w retro gry, czyli nasze ulubione gry z dzieci┼ästwa.