Czwartoklasiści w Muzeum Elektroniki 💻😍

W poniedziałek nasi czwartoklasiści udali się do Muzeum Elektroniki, gdzie wzięli udział w interaktywnym pokazie, połączonym z prezentacją sprzętu elektronicznego z minionej epoki. Uczniowie dowiedzieli się jak wynalezienie tranzystora przyczyniło się do szybkiego postępu i miniaturyzacji elektroniki. Czwartoklasiści bardzo aktywnie brali udział w warsztatach. Próbowali zadzwonić ze starego telefonu na straż pożarną, przeprowadzali doświadczenia z elektrostatyki przy pomocy generatora Van De Graaffa: widzieli „latające duchy”, „pioruny”, a także „żywą ośmiornicę” aż niektórym włos stanął dęba 😉 Na koniec dzieci stworzyły swoje własne latarki oraz mogły pograć w retro gry, czyli nasze ulubione gry z dzieciństwa.